položek
(0,00 EUR) s DPH
  • Zobrazit

Poradna

Řešíte konkrétní situaci ve výživě Vašeho psa či kočky?

1.4.2013 - vzhledem k velkému množství vašich dotazů jsme se rozhodli využít platformy přímo na stránkách naší veterinární ordinace. Kompletní archiv, aktuální dotazy a formulář k odeslání dotazu naleznete ZDE.

Zdarma Vám doporučíme dietu, která nejlépe vyřeší Vaši situaci a svým složením bude přesně odpovídat nárokům Vašeho mazlíčka. Pošlete nám svůj dotaz na adresu
info@dogsandcats.cz, přesně specifikujte, o jaké plemeno se jedná, jak je zvíře staré, jak je aktivní, jaký je jeho zdravotní stav a čím a s jakým výsledkem bylo krmeno doposud. Odpověď naleznete i s Vaším dotazem na těchto stránkách a zároveň budete informováni emailem.

Vaše dotazy zodpovídá
MVDr. Jaromír Štursa.
Bára L. 24.5.2011 20:25
Dobrý den, u některých odčervovacích tablet uvádíte, že jsou dvousložkové a u jiných uvádíte 3 složky. Jaký je rozdíl v použití?
  
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
25.5.2011 11:03
Dobrý den, způsob použití je identický. Některá antiparazitika však obsahují 3 různé účinné látky a některá jen dvě. Třísložková antiparazitika lépe účinkují a je zde menší pravděpodobnost vzniku rezistence (odolnost parazitů vůči přípravku). U nás v ordinaci používáme nejčastěji trojsložkový Caniverm
 

Eva (eva.zlebkova@gmail.com) 25.4.2011 22:47
Dobrý den, 
prosím Vás o radu, které krmivo byste mi doporučil pro pejska, který má cukrovku? Je to kříženec, 1,5 roku starý, cukrovku jsme mu zjistili před půl rokem, od té doby mu píchám inzulín. Mám doma granule Specific i Trovet, ale musím mu je namáčet v kuřecí šťávě s masem, jinak je samotné vůbec nechce jíst. Dívala jsem se teď u Vás na granule Eukanuba VD Dog Glucose/Weight/Diabetic Control. Máte zkušenost, které diabetické granule jsou kvalitní a zároveň chutné? Je možné mu dávat i pouze light granule (např. PRO PLAN Light?). Předem Vám moc děkuji za radu.
  
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
26.4.2011 10:17
Dobrý den, u nás na klinice máme nejlepší zkušenosti právě s Eukanubou VD Glucose Control. Light granule se můžou použít také, ale dieta je lepší. Ani přídavek masa nebo vývaru do krmené dávky není problém. Nejdůležitější je pravidelnost krmení.
 
Simča  ( simonakucianova@seznam.cz ) 3.2.2011 11:17
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jakou potravu má jíst 1měsíční štěně jorkšíra.Dávám ji granule značky Pedigree pro štěňata rozmočené v horké vodě. A také masovou konzervu drůbeží. Slyšela jsem,ale že by štěňata neměla jíst maso,(pak rychle vyrostou a nemají pevné kosti)ale pouze vývary masové třeba s těstovinami a rýží či zeleninou. Předem děkuji za odpověď
  
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
4.2.2011 0:16
Granule pro štěňata malých plemen (Pedigree není žádný zázrak), libové maso s přílohou (brambor, rýže), mléčné výrobky.
 
Stepanka Tumova  ( stepanka.tumova@gmail.com ) 1.2.2011 15:20
Dotaz: Vážený pane doktore,předem se omlouvám za možná zbytečný dotaz, ale ráda bych znala názor odborníka. Po pročtení několik fór a diskusí na téma "kočka a vepřové maso" si stále nejsem jistá odpovědí, zda může kočička přijímat vepřové maso, lépe řečeno vepřové maso v podobě konzervy (kousky masa v želé, zn. Bozita)? Tyto konzervy se mi jeví vcelku dobře, mají vysoký podíl masa (a kočindě moc chutnají, snáší je bez zažívacích obtíží), ale bohužel minimálně 1/4 je právě vepřové maso, mohu krmit touto značkou nebo byste raději neriskoval nákazu Aujezského chorobou či jinou nemocí nebo následnou obezitou kočičky?? (Naše je zatím velmi štíhlá, podle veterináře až hubená). Předem děkuji za odpověď a přeji hezky den. Štěpánka T.
  
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
1.2.2011 15:29
Vepřové maso sice není pro malá zvířata (pes,kočka) dieteticky úplně vhodné, ale pokud s tím nemá žádné zažívacé potíže, tak proč ne. Aujezskyho chorobu nebo jiné onem. bych vůbec neřešil. Obezita lze korigovat množstvím přijatého krmení.
 
Michaela  ( Antosova.Misa@seznam.cz ) 31.1.2011 21:16
Dobrý den Mám fenku Amerického Staffordšírského teriéra,jsou jí tři roky je zřejmě alergická na krmivo.Její příznaky jsou svědění kůže,olupování kůže (lupy),často se drbe a kůže je pak zarudlá a někdy až krvavá,vypadávání srsti a olisalost.Rozhoduji se mezi třemi krmivy od Hills a chtěla bych poradit který bude pro ni vyhovující a nejlepší jestli Hills prescription diet d/d,Hills prescription diet z/d ultra allergen free nebo Hills prescription diet z/d low allergen a jestli ho mohu krmit dlouhodobě (celoživotně). Děkuji. Antošová Michaela
  
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
1.2.2011 11:54
Hill´s Z/D patří mezi hydrolyzované diety. Podle posledních průzkumů obecně hydrolyzovaná krmiva nemají takový účinek, jak se očekávalo a nejsou doporučována. Hill´s d/d zase jako zdroj sacharidů obsahuje rýži, což také není úplně ideální. My jako eliminační dietu doporučujeme buď doma připravovanou (např.krůta+brambor) nebo Eukanuba VD dermatosis. Mohou se krmit dlouhodobě.
 
Renata  ( kolingerovarenata@seznam.cz ) 31.1.2011 9:09
Dobrý den, máme dvě pěti-měsíční štěňata - křížence zlatého a labradorského retrívra - jsou bez PP. Krmili jsme K9, nyní jsme přešli na chicoppe puppy large breed - po K9 trpěli na nadýmání. Jelikož však mají rodové dispozice pro kloubní onemocnění, jeden dokonce trošičku hůř chodí, resp. vytáčí při chůzi pánev a nyní v období, kdy mu začali vypadávat mléčné zuby, na něm pozoruji, že jakoby hůř vstává, vypadá to, jako když si přeleží nohu, tak bych se s Vámi chtěla poradit, jaké krmivo by pro ně bylo nejvhodnější, případně zda jim stravu doplnit o nějakou kloubní výživu. Samozřejmě mi jde i o poměr kvalita - cena, netoužíme mít výstavního psa, ale zdravého a spokojeného přítele :-). Předem Vám děkuji za Vaši odpověď, s pozdravem RK
  
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
1.2.2011 11:15
Poměr kvalita cena je dobrá např. u Calibra superpremium, K-9 growth large je také dobrá. Chicopee bude o trošku níže. Doporučuji přidávat Alavis kloubní výživu.
 
Martina Flonteková  ( kisss861@azet.sk ) 28.1.2011 10:12
Dobrý deň, ja som sa chcela spýtať aký máte nazor na granule napr. typu Royal canin alebo Eukanuba...alebo nejake z tých drahších....mám šarpeja a zatial mu dávame klasické pedigree a ma problémy zo srsťou..môže mu to nejak pomôcť?ďakujem
  
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
28.1.2011 20:05
Bohužel na dálku nejsem schopen posoudit kožní problémy Vašeho psa a tudíž nemůžu říci, zda to spraví změna krmení. Budete muset absolvovat dermatologické vyšetření a jeho základě dostanete od veterináře doporučení.
 
27.1.2011 17:12
Dobrý den, prosím o radu. Máme ročního maltezáčka, který už několik měsíců, v podstatě od jeho deseti týdnů, nepravidelně zvrací žaludeční šťávy (nikdy zbytky potravy), nemá žádné jiné problémy, je čilý, má pravidelnou stolici, normálně přijímá potravu, byl už u několika lékařů, (vyšetření krve - mírně zvýšené jaterní testy-kontrola za 3 měsíce), dle jejich rad jsme zkoušeli měnit potravu, vyzkoušeli jsme různé varianty krmení, zvrací nezávisle na krmení, v kterékoliv denní době, většinou jednou za den. Maltezáčkovi se maximálně věnujeme a nevíme už si rady. Myslíte, že tento stav může být normální, nebo i přesto, že kromě zvracení je zcela v pořádku se za tím skrývá nějaká vážnější porucha, nemoc.Děkuji za odpověď.
  
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
28.1.2011 19:56
u mladého psa s takovými potížemi by se měla vyzkoušet hypoalergenní dieta. Buď domácí (krůtí maso s bramborem) nebo např. Eukanuba VD dermatosis. Toto krmení je potřeba dodržet alespoň 8 týdnů a teprve potom můžete zdravotní stav vyhodnotit !! Po celou tu dobu nesmí sežrat cokoliv jiného, žádné pamlsky, nic od stolu apod., pouze přidávat čistou vodu. Pokud toto během 2 měsíců nezafunguje, bude se hledat dál.
 
Vladěna Kohoutová  ( vladena.kohoutova@seznam.cz ) 16.1.2011 11:18
Dobrý den, mám 5ti letého kastrovaného kocourka. Od listopadfu má problémy s močením. Již 2x jsme byli u veterináře na katetru a výplachu. Tvoří se mu struvity. Dostal dietu, kterou důsledně dodržujeme, naléváme ho vodou z injekční stříkačky, ale problémy se nelepší. Po výplachu pár dní jakžtakž močí a pak se vše zase zhoršuje. Slyšela jsem o uro pet pastě. Byla by vhodná přidávat ji k této dietě /Hills C/D/? Ph moči má kolem 6,5. Poraďte mi prosím, už si nevím rady, je mi ho líto a nechci ho trápit dalším cévkováním. Děkuji
  
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
16.1.2011 13:32
V těchto případech je nejlepší kocoura zkatetrizovat, katetr nechat zavedený do moč.měchýře 2-3 dny a nechat kocoura na hospitalizaci na infuzích + aplikace antibiotik. Na rozpuštění struvitů by se měla použít dieta Hills S/D a teprve po rozpuštění se kocour udržuje na C/D (ale my máme nejlepší zkušenosti s dietou Trovet ASD). Pokud kocour žere tyto diety, Uropet nepodávat.
 
Pelikanova Marta  ( marta.ozzy@seznam.cz ) 14.1.2011 6:51
Dobry den mela bych dotaz ohledne 2leteho kanadsko-americkeho bileho vlcaka v pul roce mu doktor zjistil dizplazii kloubu bral na to rymadyl ale ted uz ho nema a opet kulha na zadni,malo zere ale jinak je v poradku bylo by mozne lecit to jinak nez operativne dekuji za odpoved
  
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
14.1.2011 11:01
Pes by se měl znovu vyšetřit, zda tam není ještě jiný problém. Kozervativní řešení dysplazie kyčlí spočívá v udržování ideální hmotnosti, pravidelném kontrolovaném pohybu, podáváním chondroprotektiv (Alavis kloubní výživa, Caniviton atd.) a v případě bolestivosti podávání nesteroidních antiflogistik (Rimadyl apod.).
 
Ilona Klementová  ( isis23@seznam.cz ) 12.1.2011 19:03
Dobrý den, máme 10ti měsíčního kocourka, který zhruba od půlky prosince trpěl průjmem. Po Vánocích se přidalo i zvracení. Veterinář nám dal antibiotika a na týden problémy zmizely. Ovšem po týdnu od dobrání se problémy vrátily a náš veterinář ho léčí zase stejnými antibiotiky i když ta léčba očividně nebyla úspěšná. Moc se mi to nezdá, můžu poprosit o radu? 
  
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
13.1.2011 18:09
Bohužel bez vyšetření nemůžu komentovat léčbu jiného veterináře. Určitě bych přidat i dietu pro kočky se zažívacími problémy (např. Hills i/d nebo Eukanuba VD intestinal) + dobré odčervení .
 
Jana  ( HambalkovaJ@seznam.cz ) 12.1.2011 18:19
Dobrý den, prosím vás chtěla jsem se zeptat, mám pejska maltézáčka a každou zimu má problémy s blechami a nemůžeme se jich zbavit. Kupujume mu spreje a kapky proti blechám, ale pořád se mu vrací. Jak se jich máme zbavit uplně? Jsou psí blechy přenosné na člověka? A můžou způsobit nějaké nemoci pejskovi i nám? Děkuji moc za odpověď. Nashledanou.
  
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
13.1.2011 18:08
Nejlepší je aplikovat Frontline combo spot on opakovaně po 1 měsíci. Důkladně vyluxovat byt a vyprat všechny pelíšky. Blechy mohou způsobit kožní problémy, alergii na bleší kousnutí, přenášet tasemnice.
 
MÍŠA  ( michaelagalinska@seznam.cz ) 12.1.2011 9:27
Dobrý den, mám dotaz ohledně labradora. Poslední cca rok nepřetržitě líná. Nejde o lehké línání, při doteku vytahávám chomáče chlupů a to i přes to, že ji několikrát denně vyčesávám. Také chodíme pravidelně na vymačkávání anal.žláz(má s tím problémy), kupuji doplňky na srst. Teď lékař odebral vzorky srsti na plísně, ale říkal, že si myslí, že to plíseň nebude. Začínáme být docela bezradní a nevíme, jaký další postup zvolit.
  
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
12.1.2011 12:34
Pokud nemá nikde prořídlou srst, tak se jedná o normální línání. U labradora s tím musíte počítat. Můžete zkusit podávat Biotin a Dermanorm olej.
 
Vlada 10.1.2011 13:00
Dobry den, chtel jsem se zeptat je pro 3 mesicniho bernaka dostacujici krmivo K-9 Growth Formula? Predem dekuji.
  
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
11.1.2011 16:14
Vhodnější je K-9 growth Large breed.
 
Václava Černá  ( cerny.vojtech@gmail.com ) 3.1.2011 17:47
dobrý den, chci se zeptat ohledně bezlepkové diety u feny. je to velký pudl, věk 6let. Začala mít problémy s trávením, bolesti žaludku, silné nadýmání, otok v krku, potom zvracení a apatie. dali jsme s naším veterinářem a chovatelkou od které fenu mám hlavy dohromady a vyšli nám problémy s moukou. Vyzkoušela jsem vařit místo těstovin rýži s masem a fena se během třech dnů dostává do kondice. Chci se zeptat ohledně granulí. existují bezlepkové granule? Od jaké firmy? já jsem krmila Eukanuba intestinal, ale přijde mi, že to feně už nedělá dobře. děkuji za odpověď věnka Černá ch.s. Lady Sorbonna
 
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
4.1.2011 17:17
 
Ondra  ( OndraKuna@email.cz ) 2.1.2011 18:37
Dobrý den,prosím o radu.Máme doma 10 týdenní štěně jorkšíra,máme ho patým dnem.Byl krmen granulami Friskies,postupně po poradě ve specializovaném obchode jsme mu začali přidávat k původním granulím,granule Pro Plan.Za den nám pejsek sní cca 25 gramů.Podle tabulky na žrádle by měl sežrat o 30 gramů více.Mám obavy,že tato dávka není dostačující.Prosím o váš názor. Děkuji
  
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
2.1.2011 18:48
Dávky na pytli jsou pouze orientační, řiďte se jeho hmotností. Pokud přibírá, je to ok.
 
Blanka  ( b.pirkova@seznam.cz ) 1.1.2011 20:55
Dobrý den, mám 5 měsíční fenku Coton de tulear a nedávno se jí začal zesvětlovat pigment na nose. Krmím pořád stejnými granulemi Purina Proplan senzitiv. Můžete mi prosím poradit, co dělat, aby nos byl zase černý?Děkuji.
   
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
2.1.2011 18:45
U většiny pacientů se jedná pouze o přechodný jev, který souvisí s UV zářením a časem zase zmizí. Můžete zkusit podávat Biotin s mořskou řasou.
 
Jitka  ( jitkaholubcova@seznam.cz ) 25.12.2010 18:16
Dobrý den,chtěla bych se zeptat v kolika týdnech poprvé začít přikrmovat štěňata a čím?Jsou jemon dvě,takže si myslím,že zatím mají mléka dost.Jsou jim 3 týdny.Ještě se chci zeptat,jestli je kozí mléko vhodné pro přípravu kaše.Někde jsem četla,že je podobné psímu.Děkuji za odpověď
     
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
26.12.2010 9:07
Většinou se štěňata přikrmují od věku 3-4 týdnů. Pokud jsou pouze 2, tak moc chtít nebudou, mají dost mateřského mléka. Ale zkoušet už to můžete. Na každou náhražku je třeba si postupně zvykat, to platí i pro kozí mléko.
 
Katka Cerna  ( katexblack@yahoo.com ) 12.12.2010 23:39
Dobry den, mame 6ti mesicni madarskou oharku. Behem poslednich dvou tydnu nam zacala hodne linat, je to v teto dobe normalni? Nemuze ji neco chybet nebo to byt znamka nejake nemoci? Krmime purinou pro plan losos. Moc dekuji za odpoved.
   
MVDr. Jaromír Štursa (info@veterinahb.cz, www.veterinahb.cz)
13.12.2010 9:57
Pokud nemá jiné změny na kůži, tak se jedná o normální línání. Můžete zadotovat vitamin H nebo nenasycené mastné kyseliny (např. Dermanorm olej)
 KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Copyright © DOGS & CATS SERVICES s.r.o. 2010
tel.: +420 603 515 788 | e-mail: info@dogsandcats.cz

JavaScript musí být povolen