položek
(0,00 EUR) s DPH
  • Zobrazit

Letecká přeprava živých zvířat

02.02.2013
Cestujete často a rádi a nechcete nechávat svého mazlíčka doma? Přinášíme Vám užitečné informace o letecké přepravě živých zvířat. Aktualizace článku k lednu 2013.

Začátkem roku 2013 dorazila do ČR dlouho očekávaná zásilka leteckých přepravek. Produktové portfólio zahrnuje nejžádanější modely z minulých let a je doplněno modelem Petagon v černé barvě a ve větší velikosti. Argo Petagon L tak patří svými rozměry k největšímu modelu povolenému k cestování zvířat na palubě letadla. Nejste tak limitováni prostorem pro zvíře, ovšem stále platí maximální váha zvířete včetně přepravky, kterou určují jednotlivé letecké společnosti, zpravidla je limit 8 kg.

Psi a kočky mohou v letadle cestovat samostatně v zavazadlovém prostoru letadla jako cargo nebo v doprovodu na palubě letadla. V obou případech musí být umístěni v přepravním boxu, který musí splňovat přísná kritéria leteckých dopravců. Pro přepravu zvířat na palubě letadla vybírejte ze široké nabídky leteckých přepravek Argo schválených leteckou asociací IATA právě pro tyto účely.


Letecké přepravky ARGO
jsou absolutním světovým hitem v cestovních taškách pro Vaše mazlíčky, nejen díky své praktičnosti a velmi nízké hmotnosti, ale také díky velice módnímu designu a barvám, které byly pro výrobu použity. Není divu, že v zemi původu (USA) se po nich velmi rychle zaprášilo a na novou dodávku do ČR se čekalo déle než rok.

 
Praktičnost leteckých přepravek je prvořadáPRAKTIČNOST LETECKÝCH PŘEPRAVEK JE PRVOŘADÁ !
 

Přepravní tašky jsou vyrobeny z ultralehkého omyvatelného materiálu, mají vyztužené dno, aby se neprohýbaly, hromadu větracích otvorů pro nezbytnou cirkulaci vzduchu a prostupnost světla, velký manipulační prostor pro vyndavání zvířete, zipem uzavíratelné kapsy na cestovní nezbytnosti majitele, pohodlné ramenní popruhy, vnitřní vodítko pro připnutí obojku...
 
UNIVERZÁLNOSTLetecké přepravky Argo se dají snadno připnout bezpečnostními pásy v autě.

Argo tašky jsou exkluzivní tašky pro psy nejen na cestování, ale i velmi pohodlné pro běžné každodenní použití. Snadno je lze zavěsit na teleskopická madla kolečkových kufrů a tím zásadně usnadnit pohyb po letišti či připnout bezpečnostními pásy do auta. Většina mazlíčků je s radostí akceptuje jako bezpečný a pohodlný cestovní pelíšk.


NA CO BYSTE NEMĚLI ZAPOMENOUT PŘED CESTOU

V prvé řadě si podle zvolené destinace zjistěte, jaká jsou omezení pro vstup živých zvířat do konkrétní země. Ať už směřujete kamkoliv, musí být zvíře jednoznačně identifikováno čipem nebo čitelným tetováním. Zvířata narozená po 2.6.2011 musí mít mikročip. Každé přepravované zvíře musí mít pas zvířete v zájmovém chovu (Europas) s platným očkováním proti vzteklině (některé státy akceptují přepravu mláďat mladších 3 měsíců bez očkování). Další podmínky se různí stát od stáu a jejich přesné znění pro země EU naleznete na stránkách Státní veterinární správy, pro země mimo EU si vyžádejte informace telefonicky. Dalšími častými požadavky jsou očkování v různém rozsahu, sérologická vyšetření, ošetření proti vnitřním a vnějším parazitům a pro některé destinace je nezbytná i karanténa. Nepodceňujte přípravu před cestou, protože vyřízení všech nezbytností Vám může zabrat i několik měsíců.

A JAK TO BUDE PROBÍHAT V LETADLE

Cargo přeprava živých zvířatKočky a psi malých plemen mohou být přepravováni na palubě letadla společně s lidským doprovodem, psi větších plemen jsou umístěni výhradně v zavazadlovém prostoru a cestují jako cargo. U cargo přepravy není nutný doprovod, zvíře může cestovat samostatně. Přítomnost psa či kočky na palubě letadla schvaluje kapitán, přičemž přednost dostávají psi ozbrojených složek a psi vodící či asistenční. Zpravidla je dovoleno maximálně jedno zvíře na palubě. Nízkorozpočtové lety zvířata na palubu zpravidla nepovolují vůbec. Zatím, co na palubu Vám bude stačit přepravka menších rozměrů (musí se vejít pod Vaše sedadlo), pro cargo přepravu jsou rozměry poněkud předimenzované. Zvíře musí mít možnost se pohodlně postavit a vejít se do přepravky na délku i s nataženým ocasem.

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Copyright © DOGS & CATS SERVICES s.r.o. 2010
tel.: +420 603 515 788 | e-mail: info@dogsandcats.cz

JavaScript musí být povolen